Kombinovaný prípravok s kolagénom CHP a glykozaminoglykánmi GAG na špecifickú regeneráciu kĺbového systému koní. Vysoko účinná kombinácia CHP a GAG 270.000 mg

Gelapony Chondro je kombinovaný prípravok s obsahom kolagénu CHP a glykozaminoglykánov na špecifickú regeneráciu kĺbového systému a na zlepšenie elasticko-mechanických vlastností kĺbových tkanív pri vysokej športovej záťaži.

Gelapony Chondro obsahuje vysoko účinnú kombináciu kolagénnych peptidov CHP a glykozaminoglykánov, tj. chondroitínsulfátu a glukozamínsulfátu, ktorá intenzívne regeneruje kĺbne chrupky, kosti, šľachy a väzy.

Kolagénny hydrolyzát CHP (Collagen Hydrolysate Peptides) vyživuje a regeneruje kĺbne chrupky, šľachy, väzy, kosti a kopytá a zmierňuje až odstraňuje tak následky predchádzajúcej nedostatočnej výživy alebo poškodenie kĺbov, zabraňuje ďalšiemu úbytku chrupiek, zlepšuje pohyblivosť a zmierňuje bolestivosť.
Glykozaminoglykany chondroitínsulfát a glukozamínsulfát pozitívne ovplyvňujú metabolizmus kĺbnej chrupky, znižujú aktivitu enzýmov poškodzujúcich kĺbnu chrupku, pôsobia protizápalovo, viažu vodu v kĺbnej chrupke a zlepšujú tak jej mechanicko-elastické vlastnosti. Zvyšujú tiež elasticitu chrupky a tým pozitívne ovplyvňují jej mechanickú funkciu.

Selén a vitamín E pôsobia ako silné antioxidanty a chránia bunky kĺbnych tkanív pred škodlivým pôsobením voľných radikálov.

Vitamín C je dôležitý na produkciu kolagénu a spojivových tkanív.

Horčík, mangán a meď významne zasahujú do metabolizmu kolagénu, chondroitínsulfátu a glukozamínsulfátu a podieľajú sa na tvorbe telesných spojivových tkanív.

Biotín je dôležitý na normálnu utilizáciu živín a obnovu a produkciu telesných spojivových tkanív.

Indikácie :
  • intenzívna regenerácia kĺbnych chrupiek
  • akútne ťažkosti pohybového aparátu
  • zlepšenie vlastností kĺbnej chrupky a zvýšenie lubrikácie kĺbu
  • pri extrémnej športovej zátaži

Zloženie v dennej dávke 20 g : kolagénne peptidy CHP 13 040 mg, glukozamínsulfát 4400 mg, chondroitínsulfát 1000 mg, provitamín A betakarotén 340 mcg, vitamín H-biotín 20 mcg, vitamín C 163 mg, vitamín E 100 mg, selén 100 mcg, horčík 400 mg,mangán 40 mg, meď 9,8 mg

 

Garantovaná analýza v 1 kg : kolagénne peptidy CHP 652 000 mg, glukozamínsulfát 220 000 mg, chondroitínsulfát 50 000 mg, provitamín A betakarotén 17 000 mcg, vitamín H-biotín 1000 mcg, vitamín C 8170 mg, vitamín E 5000 mg, selén 5000 mcg, horčík 20 000 mg, mangán 2000 mg, meď 490 mg

Deklarované akostné znaky v 1 kg : vlhkosť 10 %, dusíkaté látky 680 g, popol 115 g

Zloženie : hydrolyzovaná kolagénna želatína, oxid horečnatý, glukozamínsulfát, chondroitínsulfát, bioplex-chelát mangánu, bioplex-chelát medi, vitamín E (alfatokoferol), vitamín C, betakarotén, biotín, seleničitan sodný, prírodná aróma. S ochucujúcou látkou.

Dávkovanie :

  • kôň – 20 g denne (2 odmerky po rysku)
  • žriebä, pony – 10 g denne (1 odmerka po rysku)

Spôsob použitia : Podávať denne po dobu minimálne dvoch mesiacov. Kúru je vhodné zopakovať 2 – 3x do roka alebo pokračovať v podávaní prípravku Gelapony Arthro. Pri väčších ťažkostiach odporúčame podávanie prípravku Gelapony Fast.

Návod na použitie : Dennú dávku odmeriame a primiešame do kŕmnej dávky. Najlepšie sa osvedčilo primiešanie do dávky jadra a ľahké navlhčenie.

Spôsob skladovania : V suchu a pri teplote do 25 °C

Balenie : 600 g, 1200 g