Špecializovaný veterinárny prípravok pre kone obsahuje Boswellin® s rýchlym nástupom účinku na akútnu aplikáciu pri poraneniach a zmliaždeninách pohybového aparátu na zvýšenie flexibility kĺbov a elasticity pohybu.

Gelapony Fast je veterinárny prípravok s Boswellinom, kolagénnymi peptidmi CHP, vitamínom E a selénom na akútnu aplikáciu pri poraneniach a zmliaždeninách pohybového aparátu koní či urýchleniu zvýšenia flexibility kĺbov a elasticity pohybu. Dá sa použiť pred aj v priebehu pretekov v prípadoch, keď by bola vhodná aplikácia protizápalových liekov, ktoré sa z dôvodu antidopingových skúšok nemôžu použiť.

Gelapony Fast obsahuje komplex účinných zložiek, ktoré pozitívne ovplyvňujú zápalové procesy v kĺbových, šľachových a väzivových tkanivách, zvyšujú pohyblivosť v kĺboch a obmedzujú bolestivosť v kĺboch v pokoji aj pri záťaži.

Boswellin je originálna bylinná zložka vhodná pre kone. Je charakteristická vysokým obsahom boswellových kyselín. Boswellin obsahuje bylinné extrakty s protizápalovými a analgetickými účinkami, ktoré obnovujú krvné cievy poškodené zápalom a zlepšujú krvný obeh a výživu postihnutých tkanív. Dôsledkom pôsobenia účinných látok Boswellinu je zmiernenie bolestivosti, zníženie opuchov a zvýšenie pohyblivosti kĺbov. Účinné látky pomáhajú pri akútnom postihnutí aj pri chronických zápaloch. Pozitívne účinky majú aj pri zápaloch svalov a šliach. Účinné látky Boswellinu potláčajú proliferáciu tkanív pri zápale a potláčajú odbúravanie spojivových tkanív vrátane šliach. Mechanizmus účinku je podobný ako u nesteroidných antiflogistík, no bez vedľajších účinkov na gastrointestinálny trakt.

Kolagénne peptidy CHP (Collagen Hydrolysate Peptides) zvyšujú tvorbu kĺbového kolagénu o 100%, zmierňujú až odstraňujú následky poškodenia kĺbov, väzov a šliach. Ovplyvňujú metabolizmus buniek spojivových tkanív smerom k syntéze fyziologického typu kolagénu, normalizujú ich činnosť a obmedzujú bolestivosť.

Vitamín E redukuje opuchy a zvyšuje pohyblivosť kĺbov. Má protizápalový účinok, inhibuje syntézu prostaglandínov, pomáha stabilizovať lyzozomálne membrány a obmedzuje uvoľňovanie enzýmov poškodzujúcich kĺbovú chrupavku. Selén pôsobí synergicky s vitamínom E a chráni bunky kĺbových a šľachových tkanív pred škodlivým pôsobením voľných peroxidových radikálov. Pomáha pri osteoartróze aj pri ostatných ochoreniach pohybového aparátu.

Zloženie v dennej dávke 60 g :

  • Boswellin 6300 mg
  • Kolagénne petidy CHP 53000 mg
  • Vitamín E 420 mg
  • Selén 420 μg

Indikácie :

  • pri akútnych ťažkostiach pohybového aparátu (krívanie, šimbajny, poranenie, zmliaždenie)
  • na ošetrenie kĺbov, šliach a väzov pred a po zvýšenej záťaži
  • pri stuhnutí pred pohybom starších koní
  • na zvýšenie elasticity pohybu

Garantovaná analýza v 1 kg : kolagénne peptidy CHP 881 g, Boswellin 105 000 mg, vitamín E 7000 mg , selén 7000 μg.

Deklarované akostné znaky v 1 kg : vlhkosť 10%, dusíkaté látky 812 g, popol 18 g

Zloženie : hydrolyzovaná kolagénna želatína, Boswellin – extrakt z Boswellia serrata, vitamín E, seleničitan sodný

Spôsob použitia : Podávať denne počas minimálne 10 dní. Dlhodobé podávanie Gelapony Fast je vhodné pre kone, ktoré trpia stuhnutosťou svalov pred pohybom alebo pre kone, u ktorých sa rôzne pohybové problémy vyskytujú opakovane.Gelapony Fast neobsahuje nijaké látky považované za doping koní. Jeho podávanie je neobmedzené v priebehu celej športovej prípravy aj počas pretekov.

Dávkovanie : 60 g denne (6 odmeriek) alebo 2x denne 30 g (2 krát denne 3 odmerky)

Návod na použitie : Dennú dávku odmeriame, primiešame ku kŕmnej dávke a mierne navlhčíme. Najlepšie sa osvedčilo primiešanie do malej dávky jadra pred kŕmením.

Balenie : 600 g, 1800 g, 10,8 kg