Komplexné perorálne chondronutraceutikum

Chondrocan je komplexné perorálne chondronutraceutikum na podporu reparatívnych procesov v kĺbovom systéme pri liečbe chorôb pohybového aparátu psa.
Chondrocan je vhodný najmä :
  • pri ochoreniach pohybového a väzivového aparátu
  • na intenzívnu regeneráciu kĺbových chrupiek, kostí a väzov
  • pri ochoreniach a poraneniach kĺbov, šliach a väzov
  • pri dysplázii bedrových kĺbov

Kolagénne peptidy CHP (Collagen Hydolysate Peptides) zvyšujú syntézu kolagénu, vyživujú a regenerujú kĺbové chrupky, šľachy, väzy a kosti, zmierňujú až odstraňujú tak následky predchádzajúcej nedostatočnej výživy alebo poškodenia kĺbov, zabraňujú ďalšiemu úbytku chrupiek, zlepšujú pohyblivosť a zmierňujú bolesť. Kolagén predstavuje základnú hmotu kĺbovej chrupky a podmieňuje jej mechanické vlastnosti, najmä pevnosť a pružnosť. Kolagéne peptidy CHP ovplyvňujú činnosť buniek smerom k syntéze fyziologického typu kolagénu.

Chondroitínsulfát a glukozamínsulfát ovplyvňujú štrukturálnu organizáciu kolagénnych vlákien, viaže v kĺbovej chrupke vodu a zabezpečuje tak jej vhodné mechanicko-elastické vlastnosti. Znižujú aktivitu enzýmov poškodzujúcich kĺbovú chrupku, pozitívne ovplyvňujú jej metabolizmus a majú protizápalové účinky. Zvyšujú taktiež elasticitu chrupky a tým pozitívne ovplyvňujú jej mechanickú funkciu. Dôsledkom pôsobenia chondroitínsulfátu a glukozamínsulfátu je odstránenie alebo aspoň výrazné zníženie bolestivosti kĺbov v pokoji aj v pohybe, zvýšenie kĺbovej pohyblivosti a zabrzdenie procesu osteoartrózy.

Selén má významný pozitívny vplyv v procese reumatoidných zápalov. Spolu s vitamínom E pozitívne ovplyvňuje priebeh osteoartrózy a znižuje bolestivosť. Pôsobia ako silné antioxidanty a chránia organizmus pred škodlivým pôsobením voľných radikálov.

Vitamín C je dôležitý na normálnu produkciu a funkciu všetkých spojivových tkanív. Pôsobí ako antioxidant, podporuje imunitu a pomáha odstraňovať únavu.

Dôsledkom pôsobenia komplexu účinných látok je zvýšenie pohyblivosti kĺbov.

Zloženie Chondrocanu : hydrolyzovaná kolagénna želatína, chondroitínsulfát, glukozamínsulfát, dihydrogenfosforečnan sodný, uhličitan vápenatý, oxid horečnatý, vitamín C, vitamín E, beta-karotén, seleničitan sodný, mäsová aróma. So schutňovadlom.

Odporučené dávkovanie:
Hmotnosť psa v kg Denná dávka Pokyny na dávkovanie 500 g balenie na počet dní
10 kg 2 g 1 odmerka 250
20 kg 4 g 2 odmerky 125
30 kg 6 g 3 odmerky 83
40 kg 8 g 4 odmerky 62
50 kg 10 g 5 odmerky 50
Návod na použitie : Odmeriame dennú dávku podľa tabuľky v závislosti od hmotnosti psa. Prípravok nasypeme do krmiva a zalejeme primeraným množstvom vody, aby došlo k zmiešaniu prípravku do krmiva.

Prípravok je vhodné podávať denne po dobu aspoň 2 mesiacov. Kúru je vhodné zopakovať 3x do roka. Trvalé podávanie je možné.

Komplexné perorálne chondronutraceutikum vo vysoko vstrebateľnej a využiteľnej forme kolagénneho biosolu na podporu reparatívnych procesov v kĺbovom systéme pri liečbe ochorení pohybového systému psov.

Dávkovanie : 5 ml na 10 kg živej hmotnosti psa.

Spôsob použitia : Dennú dávku odmeriame podľa hmotnosti a primiešame do krmiva alebo do vody. Trvalé podávanie je možné.

Forma biosolu zaisťuje rýchlu vstrebateľnosť a maximálnu využiteľnosť účinných látok a spolu s čokoládovou príchuťou umožňuje jednoduchú aplokáciu v prípade ak je podávanie práškovej formy problematické.