Minerálno-kolagénne artronutraceutikum s kolagénnymi peptidmi CHP a kosťotvornými minerálnymi látkami na výživu kostí a kĺbov pre športovo a pracovne zaťažené psy.

GELACAN Plus Profi je doplnkový minerálny prípravok s obsahom kolagénnych peptidov CHP, vitamínu E, selénu a kosťotvorných minerálnych látok potrebných pre správnu výživu a regeneráciu kostí a kĺbov.
GELACAN Plus Profi je vhodný najmä :
  • na regeneráciu kĺbových chrupaviek
  • pri dekalcifikácii kostry
  • na regeneráciu a posilnenie kĺbov, kostí, väzov a šliach
Kolagénne peptidy CHP (Collagen Hydrolysate Peptides) vyživujú a regenerujú kĺbové chrupky, šľachy, väzy a kosti a tak zmierňujú až odstraňujú následky predchádzajúcej nedostatočnej výživy alebo poškodenia kĺbov, ich deformáciu, zabraňujú ďalšiemu úbytku chrupiek, zlepšujú hybnosť a zmierňujú bolestivosť.

Kosťotvotné minerálne látky vápnik, fosfor a horčík zaisťujú správnu výživu kostry psa a zabraňujú dekalcifikácii prebiehajúcej na základe stresu a mechanického zaťažovania kostry. Tieto minerálne látky sú obsiahnuté vo vysoko využiteľných formách v pomere Ca:P 1,25:1 a Ca:Mg 5:1

Selén má významný pozitívny vplyv v procese reumatoidných zápalov. Spolu s vitamínom E pozitívne ovplyvňuje priebeh osteoartrózy a znižuje bolestivosť.

Vitamín C je dôležitý na normálnu produkciu a funkciu všetkých spojivových tkanív, podporuje imunitu a pomáha odstraňovať únavu.

Odporučené dávkovanie :
Hmotnosť psa v kg Denná dávka Pokyny na dávkovanie 500 g balenie na počet dní
2 -  4 kg 1,5 g 0,5 kávovej lyžičky  333 
5 kg  3 g  1 kávová lyžička  167 
10 kg  6 g  0,5 odmerky  83 
20 kg  12 g  1 odmerka  42 
30 kg  18 g  1,5 odmerky  28 
40 kg  24 g  2 odmerky  21 
Objemové dávkovanie je orientačné a môže byť vzhľadom k premenlivosti prírodnej suroviny rozdielne.
Návod na použitie : Odmeriame dennú dávku podľa hmotnosti psa. Celé množstvo rozdelíme podľa počtu kŕmení a do každého pridávame časť odmeraného množstva prípravku. Prípravok nasypeme do krmiva a zalejeme primeraným množstvom vody, aby došlo k vmiešaniu prípravku do krmiva. Podávanie začíname menším množstvom, aby si pes zvykol prípravok prijímať v každom kŕmení. Postupne dávku zvyšujeme, až dosiahneme plnú dávku podľa hmotnosti psa. Počas podávania kontrolujeme trus psa. Pokiaľ je trus redší a svetlejší, dochádza k vylučovaniu nadbytku minerálnych látok. V tomto prípade znížime dávku na prechodnú dobu tak, pokým bude trus úplne normálny. Potom začneme pomaly dávku zvyšovať za súčasnej kontroly trusu. Prípravok je vhodné podávať denne v priebehu športovej prípravy i závodnej či pracovnej záťaže.