Firma ORLING spol. s r. o. vznikla v roku 1992 v Ústí nad Orlicí. Od začiatku spoločnosť spolupracuje s mnohými odborníkmi, medzi ktorými vyniká pán prof. MUDr. Milan Adam, DrSc., Dr. h. c., popredný odborník v odboroch reumatológie a biochémie spojivových tkanív, ktorý sa celý život zaoberá problematikou prevencie a liečby pohybového aparátu detí a dospelých a je autorom diéty bohatej na kolagénny hydrolyzát. Napriek tomu, že je pán prof. Milan Adam členom Akadémie vied v New Yorku, žije a pracuje v Čechách. Aj preto došlo práve u nás k najväčšiemu rozšíreniu kolagénnych prípravkov, ktoré prinášajú úľavu mnohým ľuďom trpiacim chorobami pohybového aparátu.

Celý výrobný sortiment firmy je utváraný tak, aby všetky výrobky firmy prospievali zdraviu ľaudí aj zvierat. Výroba prebieha za prísnych hygienických opatrení a podlieha dôkladnej kontrole. Hlavný výrobný program tvoria poravinové doplnky, ktoré obsahujú vysoko účinný komplex chondroprotektívnych látok SYSADOA vrátane nenahraditeľných kolagénnych peptidov, určené na ochranu a regeneráciu pohybového aparátu ľudí a ich štvornohých priateľov - psov a koní.

 K filozofii firmy patrí aj podpora kultúry a športu. V športe je doménou najmä podpora športovcov zdravotne postihnutých a veteránov. Významnej podpore firmy sa teší aj jazdecký a dostihový šport, pretože celý život koní sa točí okolo zdravia ich pohybového aparátu. So stratou schopnosti hýbať sa stráca kôň mnohokrát aj svoje právo na život. 

Všetky výsledky získané z vedeckého výskumu, testovania v klinickej praxi či v športe slúžia firme ORLING na zdokonaľovanie výrobkov a prinášajú tak úžitok všetkým, ktorí tieto prípravky užívajú.