Geladrink Ferritin

Dodáva do organizmu látky potrebné na výživu kostnej drene a celkovej kaskáde tvorby červených krviniek a podporuje tak okysličovanie tkanív celého organizmu.

    Krv spája dušu s telom, tvorí sa v kostiach, je riekou života, ktoré v nás plynie! 100 miliárd buniek denne vzniká v kostnej dreni, ktorá tvorí druhý najväčší orgán tela. Krvotvorba je jeden zo základných pilierov obranyschopnosti, pretože v kostnej dreni z ezoterického hľadiska sídli duša čiže princíp nášho bytia, respektíve tvorba kmeňových buniek, ktoré sa stále obnovujú. Ak je porucha tam, potom je latentne všade a obrana organizmu nemôže byť dokonalá. Pri poruchách imunity odporúčame ako nutričný doplnok lekárom predpísané liečby v kombinácii s prípravkom IMUNITIN ® Orling.


    Geladrink ® Ferritin je určený na podporu krvotvorby v kostiach, zvýšenie okysličenia kĺbov. Dodáva do organizmu látky potrebné k výžive kostnej drene a celej kaskáde tvorby červených krviniek a podporuje tak okysličovanie tkanív celého organizmu. Možno ho užívať dlhodobo ako nutričný doplnok lekárom predpísanej liečby pri osteoartróze, reumatoidnej artritíde, anémii, únave, lymskej borelióze prejavujúce sa citlivosťou na chlad a počasie, stuhnutosťou kĺbov pri začiatku pohybu, bolestí v kĺboch ​​pri pohybe, únavovú bolestí po väčšom zaťažení , bolestí pri pohybe, nočné bolesti v kľude, bolestí svalov a výrazným zhoršením pohyblivosti, únavou, malátnosťou, zadýcháváním ...


Kto potrebuje podporiť červenú krvotvorbu?
Pri nedostatočnej výžive, zvýšených stratách krvi, pôsobením toxických látok zo životného prostredia či nadmernou fyzickou záťažou môže ľahko dôjsť k zníženiu počtu alebo kvality červených krviniek a vzniku chudokrvnosti.
Zvýšené nároky na krvotvorbu sa vyskytujú predovšetkým:
- U žien vo fertilnom veku
- Detí a dospievajúcej mládeže najmä v ekologicky zaťažených oblastiach
- Ťažko fyzicky pracujúcich
- Športovcov, ktorých záťaž kladie veľké nároky na okysličovanie tkanív a tým aj na dostatočnú a kvalitnú červenú krvotvorbu


    Červené krvinky predstavujú hlavné bunkové elementy krvi transportujúce kyslík a podieľajú sa na prenose plynov vonkajším a vnútorným prostredím. Dostatok červených krviniek s vysokým obsahom hemoglobínu (červeného krvného farbiva) zaisťuje správne okysličovanie všetkých tkanív a ich výživu, ale aj odvod oxidu uhličitého, škodlivých splodín metabolizmu a toxínov.


    Zlepšená výživa a odvod odpadových látok sú veľmi dôležité aj v prípadoch ochorenia pohybového aparátu. Zvýšeným okysličovaním tkanív dochádza k lepšej a rýchlejšej výžive postihnutých tkanív ak rýchlejšiemu odvodu odpadových produktov. To prispieva k redukcii opuchov, zlepšenie pohyblivosti a rýchlejšiu regeneráciu postihnutých tkanív. Zlepšené okysličovanie tkanív sa prejavuje okrem iného aj väčšou odolnosťou a výkonnosťou organizmu.


    Červená krvotvorba prebieha v kostnej dreni, predovšetkým v stavcoch, rebrách, v hrudnej kosti, menej v stehennej kosti a na koncoch veľkých kostí. Pre zaistenie dobrej krvotvorby je z tohto dôvodu veľmi dôležitý aj zdravotný stav kostí, resp. kostnej drene.
Geladrink ® feritínu je vhodné užívať ako výživový doplnok lekárom predpísanej liečby pri anémii, chudokrvnosť pri osteoartróze, reumatoidnej artritíde, zvýšenej fyzickej aj duševnej záťaži, športe, lymskej borelióze,poruchách imunity...
Neobsahuje zakázané dopingové látky.


ÚČINNÉ LÁTKY: Zloženie Geladrink ® feritínu je založené na výskume prof. MUDr. Milana Adama, DrSc., Ktorý sa celý život venoval výskumu príčin reumatických ochorení na úrovni tkanivovej, bunkovej a molekulárnej, kedy sa venoval predovšetkým výskumu biochémie spojivových tkanív resp. kolagénu.

Kolagén tvorí 70% sušiny kĺbových chrupaviek. Kolagénne peptidy prispievajú k funkčnej tvorbe chrupkových buniek, podporujú prirodzenú regeneráciu kĺbových chrupaviek, prispievajú k lepšej funkcii a pohyblivosti kĺbov, prispievajú k posilneniu kĺbov, dodávajú stavebné bloky (peptidy) pre biosyntézu chrupaviek, dodávajú silu, flexibilitu a podporu spojivosť tkanív, väzov, šliach , kostí a ďalších orgánov tela.

Železo je nevyhnutné pre tvorbu hemoglobínu a červených krviniek, resp. pre transport kyslíka do tkanív, podporuje funkciu imunitného systému.

Meď pomáha organizmu využiť železo ku krvotvorbe, je dôležitá pre budovanie štruktúry spojivových tkanív - pohybový aparát, vlasy, nechty, koža, je potrebná pre funkciu imunitného systému, antioxidant.

Jód podporuje činnosť štítnej žľazy.

Selén chráni tkanivá a bunky pred poškodením voľnými radikálmi, nevyhnutný pre normálnu kardiovaskulárne funkciu, pôsobí proti rýchlemu starnutiu, antioxidant.

Zelený čaj pomáha chrániť naše telo posilnením obranného systému tela proti škodlivému efektu voľných radikálov, znižuje starnutie buniek vplyvom oxidačného poškodenia, podporuje zdravie kardiovaskulárneho systému, srdca a chráni elasticitu ciev, pomáha chrániť mozog, podporuje mentálnu výkon, koncentráciu a zlepšuje proces učenia, pomáha chrániť kožu pred UV žiarením a znečistením vyvolávajúcim poškodenia oxidáciou, pomáha udržiavať zdravú hladinu cholesterolu, antioxidant.

Vitamíny B6, B12, kyselina listová sú nevyhnutné pre proces krvotvorby, znižujú zvýšenú hladinu homocysteínu, kyselina listová a vitamín B12 pomáhajú udržiavať silné kosti.

Vitamín C chráni tkanivá a bunky pred poškodením voľnými radikálmi, podporuje formáciu kolagénu a hojivé procesy, podporuje imunitný systém, je nevyhnutný k udržaniu zdravých kostí, zubov, chrupaviek, ďasien a pokožky, antioxidant.

Vitamín E chráni tkanivá a bunky pred poškodením voľnými radikálmi, pomáha udržiavať zdravé srdce, nevyhnutný k udržaniu energie a celkovej vitality, nevyhnutný pre zdravé kosti, zuby, chrupavky, vlasy, kožu a nechty, prispieva k funkcii normálneho imunitného systému, antioxidant.

Vitamín D podporuje uzdravovania zo zápalových ochorení a zvyšuje hustotu kostí.

Beta-karotén podporuje zdravie očí, kože, antioxidant, spoločne s vitamínmi C + E Anti Aging.
FORMA: nápoj - príchuť tropical, kapsule

 

Údaje o obsahu účinných látok:

 

v 100 g

v dennej dávke

(12 g)

% ODD

Kolagénne peptidy

Vitamín C

Vitamín B6

Vitamín B12

Kyselina listová

Vitamín E

Vitamín D3

Beta-karotén

Chlorofylín

Železo

Meď

Jód

66,7 g

417 mg

17 mg

50 mcg

3,3 mg

83,4 mcg

42 mcg

4584 mcg

39,6 mg

125 mg

25000 mcg

1250 mcg

 

 

 

 

8000 mg

50 mg

2 mg

6 mcg

400 mcg

10,0 mg

5 mcg

550 mcg

4750 mcg

15 mg

3000 mcg

150 mcg

 

 

 

63 %

143 %

240 %

200 %

83 %

100 %

 

 

107 %

300 %

100 %

% ODD = % odporučenej dennej dávky

Odporučené dávkovanie:
Dospelí a deti od 12 rokov: 1 odmerka (12 g) 1x  denne
Deti od 3- 12 rokov: 0,5 odmerky denne ( 6 g) 1 x denne
Odporučenú dennú dávku neprekračujte.

Odporučené užívanie:

Geladrink® Ferritin je určený ľuďom so zníženým obsahom železa v krvi, ženám vo fertilnom veku, tehotným a dojčiacim ženám, deťom od 3 rokov, dospievajúcej mládeži, športovcom a  fyzicky ťažko pracujúcim.Minimálna doba poddávania by mala byť aspoň 60 dní, optimum 120 dní. Pre zvýšenie fyzickej kondície a športovej výkonnosti je ideálne podávanie počas tréningu a potom počas pretekárskej sezóny. Krvotvorba je totiž proces neustály a jeho podpora je teda záležitosťou dlhodobou. Suplementácia organizmu nižšími dávkami pri dlhodobom podávaní vedie k výraznejšiemu efektu než jednorazové alebo krátkodobé podávanie.