logo Imunitin

 

Prírodné imunonutraceutikum na zvýšenie nešpecifickej imunity a posilnenie vlastných obranných mechanizmov tela.

Charakteristika : Prírodné imunonutraceutikum s vysokou biologickou aktivitou a širokým spektrom imunomodulačných účinkov, ktoré sa významne podieľajú na posilnení obranyschopnosti ľudskho organizmu. Imunitim zvyšuje nešpecifickú imunitu a posilňuje vlastné obranné mechanizmy tela, najmä pri opakujúcich sa infekciách horných dýchacích ciest. Priaznivé pôsobenie prípravku sa prejavuje najmä znížením častosti nachladnutí, skrátením priebehu bežných ochorení, urýchlením hojacich procesov, odstránením pocitu únavy a zlepšením stavu pokožky.

Kobylie mlieko je prírodný zdroj látok s liečivými, antibiotickými,antiobiotickými a regeneračnými účinkami. Jeho unikátne zloženie pozitívne ovplyvňuje najmä obranyschopnosť organizmu. Svojim zložením je kobylie mliekoveľmi podobné materskému mlieku,. Jeho podobnosť je najvýznamnejšia v obsahu IgA a lyzozýmu, látok dôležitých pre správnu funkciu obranných mechanizmov tela. Práve deficit IgA je najčastejšou poruchou tvorby protilátok a prejavuje sa častými infekciami horných ciest dýchacích. Bielkoviny kobylieho mlieka majú výrazné bakteriostatické účinky a mobilizujú obranyschopnosť organizmu. Okrem toho kobylie mlieko prispieva k zlepšení činnosti srdcového svalu, svalového tkaniva, priaznivo ovplyvňuje tráviaci systém, činnosť pečene, žalúdka a čriev.

Extrakt z Echinacea purpurea je účinným prostriedkom na podporu imunity zvýšenia odolnosti obranyschopnosti organizmu pred ochoreniami dýchacích ciest. Aktívne látky extraktu posilňujú imunitný systém, zvyšujú bunkovú aj humorálnu imunitu, tvorbu leukocytov a erytrocytov. pri podávaní extraktu z Echinacea purpurea bol zistený dokázateľný pokles počtu nachladnutí, chrípky a infekcií horných ciest dýchacích.

Astragalus membranaceus je liečivá rastlina s výraznými posilňujúcimi účinkami. Podporuje obranný systém tela, chráni dýchacie cesty pred infekčným ochorením, urýchľuje hojenie spálenín a abscesov, zvyšuje odolnosť pred ochoreniami a urýchľuje rekonvalescenciu.

Vitamín C je veľmi dôležitý pre správnu funkciu imunitného systému, pôsobí preventívne proti vzniku rôznych typov vírusových a bakteriálnych infekcií.

Zinok podporuje prirodzenú obranyschopnosť proti bakteriálnej invázii a má pozitívny vplyv na funkciu imunitného systému pri zápalových procesoch.

 

 

Používajte Imunitin :
  • v zimnom či chladnom ročnom obodobí na prevenciu vírusových ochorení
  • na začiatku akútneho ochorenia
  • na urýchlenie rekonvalescencie po chorobe
  • na prevenciu a podporu liečby nachladnutia, chrípka a ochorení dýchacích ciest
  • na zlepšenie odolnosti proti infekčným chorobám
  • pri zníženej obranyschopnosti organizmu a pri alergických ochoreniach

Dávkovanie : Dospelí 6 kapsulí denne, deti od 3 rokov 3 kapsule denne. Odporučená doba podávanie je 8 týždňov. Vhodné je zopakovať kúru niekoľkokrát do roka, najmä v obdobiach so zvýšeným výskytom infekčných ochorení.

Balenie : 360 kapsulí (dávka na 2 mesiace)

Údaje o obsahu účinných látok v náplni kapsúl :

 

   v 100 g

v dennej dávke

 (v 6 kapsuliach) 

 % ODP

Kobylie mlieko

44 210 mg

1 186 mg

 

Astragalus membranaceus

   1 490 mg

   40 mg

 

Echinacea purpurea

   1 490 mg

   40 mg

 

Kolagénne peptidy

37 260 mg

1000 mg

 

Kyselina L-askorbová

 11 185 mg

 300 mg

 500 %

Glukónan zinočnatý

      560 mg

   15 mg

 100 %

Jodid draselný

   5 600 mg

 150 mg

 100 %

% ODP = % odporučeného denného príjmu
Zloženie : lyofilizované kobylie mlieko, kolagénne peptidy, kyselina L-askorbová, glukónan zinočnatý, Astragalus membranaceus, Echinacea purpurea, jodid draselný, oxid titaničitý
Informácie o bezpečnosti prípravku : Obsahuje suroviny farmaceutickej a potravinárskej kvality. Kolagénny hydrolyzát má podľa predpisov EU certifikát bezrizikovej suroviny (2000/418/EC, 2001/233/EC).
Odsúhlasené Úradom verejného zdravotníctva SR: OHVBPKV/5336/2007/Ht.