Komplexné artronutraceutikum na regeneráciu celého pohybového systému.

Charakteristika : Kompletné artronutraceutikum s vysokým obsahom účinného komplexu chondroprotektívnych látok SYSADOA (až 10900 mg v dennej dávke), ktoré ochraňujú a vyživujú nielen kĺbovú chrupku, ale aj celý kĺbový systém, prinášajú úľavu od bolesti a obnovujú pohyblivosť kĺbov pri osteoartróze. Kolagénne peptidy podporujú tvorbu kĺbovej chrupky a regeneráciu tkanív pohybového aparátu. Geladrink Forte je určený na kompletnú ochranu, výživu a regeneráciu tkanív tvoriacich kĺbový systém ako sú chrupky, kosti väzivo a šľachy. Dá sa používať dlhodobo ako podporný ochranný prostriedok pri procesoch regenerácie spojivových tkanív, ktoré tvoria pohybový aparát.

Kolagénne peptidy GELITA ovplyvňujú činnosť chrupkových a kostných buniek a zvyšujú tvorbu kĺbového kolagénu o 100%. Ako jediný zdroj obsahujú až 20 x viac životne dôležitých aminokyselín glycín a prolín. Tieto aminokyseliny prepožičiavajú kĺbovým tkanivám pružnosť a pevnosť, podorujú tvorbu chrupky a regeneráciu ostatných kĺbových tkanív.

Chondroitínsulfát a glukozamínsulfát prispievajú k ďalšej ochrane kĺbových chrupiek, pretože stimulujú syntézu proteoglykánov, znižujú aktivitu enzýmov poškodzujúcich kĺbovú chrupku. Viažu v chrupke veľké množstvo vody a zlepšujú tak mechanicko-elastické vlastnosti kĺbových chrupiek a ich pružnosť. Okrem toho stimulujú produkciu kyseliny hyanuronovej, ktorá je súčasťou kĺbovej tekutiny a ovplyvňuje hydratáciu kĺbových chrupiek.
MSM - methylsulfonylmethan je látka prírodného pôvodu. Je zdrojom organicky viazanej síry. Hlavným účinkom tejto látky je účasť organickej sírypri tvorbe štruktúry kolagénnych vláken, čo prispieva k správnemu utváraniu chrupkového aj kostného tkaniva. MSM pôsobí aj ako silný antioxidant a zabraňuje tak voľným peroxidovým radikálom v poškodzovaní chrupkových aj kostných buniek a tkanív.
Boswellia serrata je strom astúci najmä v Indii. extrakt získavaný z jeho kôry obsahuje vysoké množstvo kyseliny boswellovej, ktorá zmierňuje zápalové procesy a má priaznivú účinky na miernenie prejavov osteoartrózy. Pomáha pri rannej stuhnutosti kĺbov a zlepšuje ich pohyblivosť. Vitamín C je dôležitý pre produkciu kolagénu a spojivových tkanív. Selén má významný vplyv na procesy reumatoidných zápalov. Spolu s vitamínom E pozitívne ovplyvňuje priebeh osteoartrózy. Pôsobia ako silné antioxidanty a chránia organizmus pred škodlivým pôsobením voľných radikálov. Mangán významne zasahuje do metabolizmu kolagénu a glykozaminoglykánov a podiľa sa na tvorbe telových spojivových tkanív.
Použitie : Používa sa na ochranu a regeneráciu kĺbových chrupiek a ostatných tkanív celého pohybového systému pri bolestiach pohybového systému, pri artróze všetkých kĺbov tela, ktorá sa prejavuje citlivosťou na chlad a počasie, pri stuhnutosti kĺbov na začiatku pohybu, pri bolestiach v kĺboch pri pohybe a po väčšom zaťažení, pri nočných bolestiach v kĺboch, bolestiach svalov a zhoršení pohyblivosti.
Je veľmi účinný aj ako prevencia artrózy u ľudí, ktorí často namáhajú niektoré kĺby (kolená, bedrové kĺby).
Prvý citeľný účinok pacienti udávajú už po 2 týždňoch užívania prípravku Geladrink Forte, po 6 týždňoch dochádza k zlepšeniu pohyblivosti. Zlepšuje sa kvalita ich života.
Používajte Geladrink Forte :
 • pri osteoartróze reagujúcej na chlad
 • pri stuhnutosti kĺbov na začiatku pohybu
 • pri problémoch pri pohybe a po pokoji
 • pri únavovej bolesti po väčšom zaťažení
 • pri nočných bolestiach v pokoji
 • pri bolestiach svalov a zhoršení pohyblivosti
Dávkovanie :
 • Nápoj – 1 odmerka 1 x denne
 • Kapsule – dospelí 12 kapsulí denne, deti od 3 rokov 6 kapsulí denne
 • Na dosiahnutie kvalitného efektu regenerácie kĺbov užívajte 2 až 3 mesiace. Kúru je vhodné opakovať 3x ročne. Dá sa užívať aj dlhodobo ako podporný prostriedok ochranných procesov tkanív pohybového systému.
Balenie:
 • Nápoj 420 g (dávka na 30 dní)
 • Kapsule 360 kapsulí (dávka na 30 dní)
Príchuť : jahoda, pomaranč, ananás
Údaje o obsahu účinných látok v prípravku Geladrink Forte - kapsule :

 

v 100 g

v dennej dávke (12 kapsúl)

% ODD

Kolagénne peptidy

50,64 g

3300 mg

-

Glukozamín sulfát

23,02 g

1500 mg

-

Chondroitínsulfát

12,28 g

800 mg

-

MSM prírodný

9,21 g

600 mg

-

Boswellia serrata

1,53 g

100 mg

-

Vitamín C

1,53 g

100 mg

167 %

Vitamín E

767 mg

50 mg

500 %

Selén

767 mcg

50 mcg

-

Mangán

29 mg

2 mg

-

% ODD = % odporučenej dennej dávky
Zloženie : Gelita kolagénny hydrolyzát, glukozamínsulfát, chondroitínsulfát, metylsulfonylmetán, Boswellia serrata, kyselina L-askorbová, DL-alfa-tokoferylacetát, glukonan manganatý, selenometionín, želatína, farbivo: oxid titaničitý
Údaje o obsahu účinných látok v prípravku Geladrink Forte - nápoj :

 

v 100 g

v dennej dávke (12 g)

% ODD

Kolagénny hydrolyzát

57,1 g

8000 mg

-

Glukozamínsulfát

10,7 g

1500 mg

-

Chondroitínsulfát

5,7 g

800 mg

-

Metylsulfonylmetán

4,3 g

600 mg

-

Boswellia serrata

714,3 mcg

100 mcg

-

Vitamín C

715 mg

100 mg

167 %

Vitamín E

357,5 mg

50 mg

500 %

Selén

357,5 mcg

50 mcg

-

Mangán

14,3 mg

2 mg

-

% ODD = % odporučenej dennej dávky
Zloženie : kolagénny hydrolyzát, prírodné sladidlo: fruktóza (2,2g v DD),glukozamínsulfát, chondroitínsulfát, metylsulfonylmetán, kyselina citrónová, prírodná a prírodne identická aróma, DL-alfa-tokoferylacetát, kyselina L-askorbová, sladidlo: taumatín, glukonan manganatý, prírodné farbivá: beta-karotén, košenila, Boswellia serrata,  selenometionín
Informácie o bezpečnosti prípravku : Obsahuje suroviny farmaceutickej a potravinárskej kvality. Kolagénny hydrolyzát má podľa predpisov EU certifikát bezrizikovej suroviny (2000/418/EC, 2001/233/EC).
Odsúhlasené Úradom verejného zdravotníctva SR: OHVBPKV/5336/2007/Ht.