Špecifická superkomplexná formula pre aktívnych ľudí

Logo Perpetuum

 

Je to originálny doplnok stravy s priaznivým fyziologickým účinkom na organizmus, kĺby a celý pohybový aparát. Špecifická superkomplexná formula obsahuje množstvo látok s overenou biogénnou aktivitou.

Je vhodná najmä pre aktívnych športovcov k eliminácii následkov fyzickej a psychickej záťaže.

 

Prečo si vybrať Perpetuum Geladrink ®?

Výhodou produktu je jeho superkomplexné zloženie, ktoré zohľadňuje všetky potreby športom a fyzickou aktivitou zaťažovaného organizmu. Má priaznivý účinok na organizmus, kĺby a celý pohybový aparát.Neobsahuje žiadne látky považované za doping!

Komu je Perpetuum Geladrink ® určený?

Športovcom a aktívnym ľuďom zaťažujúcim organizmus pohybom. Ľuďom s potrebou podpory krvotvorby, zvýšenie okysličovania tkanív, oddialenie nástupu kyslíkového dlhu, podpory neurosvalovej regulácii, zlepšenie motoriky, obmedzenia mikrotrhlín v mäkkých tkanivách, svaloch, väzivách, šľachách, chrupavkách, podpory pevnosti a pružnosti tkanív pohybového aparátu a kĺbov, antioxidačnej a antihomocysteinovej ochrany pečene, svalov, väzov, šliach a chrupaviek, zníženie únavy a regenerácie po záťaži.

 

Forma: 25 denných dávok / 350 originálnych tvrdých želatínových kapsúl so zvýšenou využiteľnosťou

   

Charakteristika: NUTRACEUTIKUM
• s priaznivým fyziologickým účinkom na organizmus, kĺby a celý pohybový aparát
• špecifická superkomplexná formula
• vhodné najmä pre aktívnych športovcov k eliminácii následkov fyzickej a psychickej záťaže

 

 

Zloženie: Perpetuum Geladrink ® kapsule - 25 denných dávok, 350 kapsúl

     % ODD =% odporúčanej dennej dávky

 

Účinné látky

O účinných látkach - podrobnejšie informácie

Zdravotné tvrdenia o účinných látkach prípravku perpetuum Geladrink ® (podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a RadyES č 1924/2006 - voľný preklad)

Kolagén, Kolagénne peptidy

Kolagén prispieva k správnej funkcii buniek kĺbovej chrupavky, podporuje prirodzenú regeneráciu kĺbovej chrupavky - stimuluje jej obnovu. Prispieva k zlepšeniu kĺbovej funkcie a pohyblivosti kĺbov. Kolagén zabezpečuje pevnosť a pružnosť tkanív. Kolagén podporuje spojivového tkaniva kože, väzov, šliach, kostí a ostatných telových spojivových tkanív. Kolagénny hydrolyzát je zdrojom kolagénnych peptidov - stavebných kameňov pre biosyntézu kĺbovej chrupavky. Kolagén je prirodzená zložka kože. Pomáha koži zachovať jej pevnosť a pružnosť. Má prospešný efekt pre udržanie jej pevnosti a pružnosti.

Glukozamínsulfát a chondroitinsulfát

Glukosamín a chondroitín sulfát pomáhajú udržiavať zdravé a pohyblivé kĺby. Glukosamín sám, alebo v kombinácii s chondroitínsulfátu, zaisťuje udržanie flexibility a pohyblivosti kĺbov. Je nevyhnutný pre správnu štruktúru kĺbovej chrupavky a ostatných spojivových tkanív. Je prirodzene v tele produkovaný a pomáha udržiavať zdravé kĺby.

Hyaluronan sodný

Podporuje lubrikáciu a pohyblivosť kĺbov.

Taurín

Antioxidant s detoxikačnými vlastnosťami. Chráni telové bunky a tkanivá pred pôsobením voľných radikálov. Chráni pečeňové bunky pred toxínmi. Zvyšuje tonus svalov, podporuje telesnú vitalitu a kardiovaskulárny systém.. Hrá ergogenickou úlohu pri cvičení a športe. Pomáha premene potravy na energiu a udržanie hladiny energie po dlhšiu dobu. Zvyšuje vytrvalosť a pomáha udržiavať vrchol výkonu po dobu vysokej fyzickej potreby. Napomáha fyzickému a mentálnemu výkonu v prípade dočasného stresu. Pomáha oddialiť nástup vyčerpania v priebehu cvičenia / súťaže.

Koenzým Q10

Je nevyhnutný pre energetický metabolizmus, transformáciu energie z potravy v energiu fyziologickú, tj. podporuje produkciu telesnej energie. Dodáva životnú energiu, stimuluje fyzickú i psychickú aktivitu a zvyšuje kapacitu mozgu pre intelektuálny výkon. Zvyšuje intracelulárnu energetické mechanizmy. Energetizuje organizmus stimuláciou  - uvoľňuje ATP z bunkových energetických procesov. Môže zvýšiť fyzickú vytrvalosť, predĺžiť športový výkon. Prináša energiu v obdobiach dlhodobej fyzickej a intelektuálnej záťaže, v stave chronického alebo akútneho vyčerpania. V prípade zvýšenej telesnej potreby energie alebo pri zvýšenom mentálnym a fyzickom výkone pre podporu preťažených skeletálnych svalov alebo srdcového svalu podporuje produkciu energie. Môže podporovať zdravú funkciu mozgu. Zvyšuje fyzickú i psychickú odolnosť k záťaži a pomáha v obdobiach rekonvalescencie, regenerácie. Prírodný, v tukoch rozpustný antioxidant, chráni tuky a látky v tukoch rozpustné pred oxidáciou voľnými radikálmi, ktoré sú zodpovedné za starnutie buniek. Podporuje normálne kardiovaskulárne funkcie, prispieva k normalizácii krvného tlaku.

Boswellia serrata

Podporuje pohybový aparát, môže pomáhať so syntézou kolagénu. Je prospešný pre muskuloskeletálny aparát, kosti a kĺby. Pomáha udržiavať kĺby pokojné a spokojné. Môže podporovať zdravie kostí a kĺbov.

Praslička roľná - Arvensil ® - špeciálny extrakt

Obsahuje látky s vlastnosťami redukujúcimi zápaly kĺbov a podporujúcimi pružnosť a odolnosť kĺbových chrupaviek. Podporuje, posilňuje a zlepšuje stav pokožky, vlasov a nechtov. Obsahuje vysoké množstvo biologicky dostupného kremíka, ktorý je potrebný pre formáciu kolagénu tvoriaceho pohybový aparát a kožu. Podporuje elasticitu kože.

Zázvor

Podporuje zdravie imunitného a dýchacieho systému a podporuje pohyblivosť kĺbov a zabraňuje ich stuhnutosti. Podporuje normálnu rovnováhu prostaglandínov - hormónov zápalu.

Bromelain

Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, pomáha udržiavať obranné mechanizmy tela.

Žen-šen

Antioxidant. Prispieva k metabolizmu glukózy - inzulínu, normalizuje hladinu glukózy v krvi. Pomáha udržiavať normálnu cirkuláciu krvi, ktorá je spojená s funkciou mozgu, napomáha udržiavať fyzickú i mentálnu kapacitu v prípade slabosti, únavy, vyčerpaním a straty koncentrácie. Zabezpečuje dobrú kognitívnu výkonnosť a podporuje pamäť. Podporuje imunitu a má antioxidačné vlastnosti.

Ginkgo biloba

Antioxidant. Posilňuje cerebrovaskulárny systém, prispieva k normálnej cirkulácii krvi a podporuje periférnu cirkuláciu krvi, ktorá je spojená s výkonnosťou mozgu. Posilňuje kognitívne funkcie a zvyšuje vytrvalosť. Klinicky a vedecky je preukázaná pomoc na udržanie mentálnej pohody v momentoch zvýšeného stresu. Podporuje dobrý sluch a zrak.

Pestrec mariánsky

Podporuje zdravie pečene, chráni a regeneruje pečeň, vďaka sylimarinu, komplexu flavonoidov a polyfenolov, regeneruje pečeňové bunky. Podporuje trávenie a fyziologické čistenie organizmu. Podporuje zdravie srdca. Antioxidant, chráni bunky pred oxidáciou voľnými radikálmi.

Extrakt zo zeleného čaju

Obsahuje epigallo-catechin-3-Gallate (EGCG). Antioxidant, chráni bunky a telesné tkanivá pred oxidáciou voľnými radikálmi. Podporuje zdravie kardiovaskulárneho systému, srdca a chráni elasticitu ciev. Pomáha chrániť mozog, podporuje mentálnuy výkon, koncentráciu a zlepšuje proces učenia. Pomáha chrániť kožu pred UV žiarením a znečistením vyvolávajúcich poškodenie oxidáciou. Pomáha udržiavať zdravú hladinu cholesterolu.

Vitamín B5 - kyselina pantoténová

Pomáha telesnému metabolizmu k uvoľneniu energie z potravy a využitie sacharidov, aminokyselín, proteínov a tukov. Zúčastňuje sa syntézy a metabolizmu steroidných hormónov, vitamínov A, D, B12, neurotransmiterov, ktoré sú nevyhnutné pre správne telesné funkcie. Podporuje funkciu mozgu a nervového systému, ktoré predurčujú proces myslenia, učenia, pamäti a úsudku, tak ako aj odolnosť voči stresu.

Vitamín B6

Je nevyhnutný pre normálny metabolizmus bielkovín, peptidov a aminokyselín. Pomáha uvoľňovať energiu z potravy. Podporuje energetiku organizmu a vitalitu. Pomáha normalizovať hladinu homocysteínu v krvi. Je dôležitý pre imunitné pochody, transport a metabolizmus železa, je nevyhnutný pre proces krvotvorby.

Vitamín B12

Je potrebný pre krvotvorbu. Je nevyhnutný na podporu energetizmu a celkovej vitality. Pomáha udržiavať normálnu hladinu homocysteínu v krvi. Spolu s kyselinou listovou je nevyhnutný pre zdravé a silné kosti, zuby, vlasy, kožu a nechty. Podporuje nervový systém a kognitívne výkonnosť.

Kyselina listová

Je potrebná pre krvotvorbu. Pomáha udržiavať normálnu hladinu homocysteínu. Spolu s vitamínom B12 je nevyhnutná pre zdravé a silné kosti, zuby, vlasy, kožu a nechty. Podporuje nervový systém a kognitívnu výkonnosť.

Biotín

Je potrebný pre správny metabolizmus bielkovín, pomáha budovať vlastné telesné bielkoviny. Je nevyhnutný pre zdravé kosti, zuby, vlasy, kožu a nechty. Prispieva k normálnemu metabolizmu tukov, bielkovín a sacharidov a produkciu energie. Pomáha udržiavať zdravú kožu a sliznice, vonkajšie a vnútorné hranice tela.

Vitamín C

Je kofaktorom niekoľkých enzýmov zúčastnených pri biosyntéze kolagénu, prispieva k tvorbe kolagénu - nerozpustného bielkovinového vlákna, ktoré je základnou zložkou spojivových tkanív, kože, šliach, kostí a chrupaviek. Má antioxidačné aktivitu, chráni tkanivá a bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Podporuje imunitný systém, ktorý je oslabovaný v priebehu nadmerného cvičenia. Podporuje hojivé procesy, podporuje formáciu kolagénu. Suplementácia vitamínom C redukuje únavu a vyčerpanie v situácii nedostatočného mikronutričného stavu.

Vitamín E

V kombinácii s vitamínom C a selénom - antioxidačné pôsobenie na bunky tkanív. Neutralizuje voľné radikály a podporuje zdravé srdce. Prispieva k zdravej funkcii imunitného systému.

Vitamín D3

Je dlho známe, že pomáha pri vstrebávaní, využitií a metabolizmu vápnika a fosforu. Nevyhnutný pre normálne utváranie kostí a zubov, podporuje štruktúru, mineralizáciu, hustotu a pevnosť kostí. Nové výskumy ukazujú, že D3 hrá úlohu aj vo funkcii kardiovaskulárneho systému a podporuje zdravú odozvu na zápal. Pomáha budovať a udržiavať silné svaly. Podporuje krvotvorbu a imunitný systém.

Selén

Má antioxidačná aktivity a chráni telesné tkanivá a bunky pred poškodením oxidáciou voľnými radikálmi.

Mangán

Má vplyv na formáciu štruktúry kostí. Je potrebný pre silné a zdravé kosti. Má antioxidačné aktivity, chráni tkanivá a bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

Železo

Je nevyhnutné pre tvorbu hemoglobínu a červených krviniek, resp. pre transport kyslíka do tkanív. Podporuje funkciu imunitného systému.

Zinok

Je dôležitý pre reguláciu acidobázickej rovnováhy. Prispieva k zdraviu kardiovaskulárneho systému. Podporuje funkciu kĺbov, potrebný pre štruktúru zdravých a silných kostí. Je nevyhnutný k transportu vitamínu A v organizme. Podporuje videnie a je nevyhnutný pre adaptáciu zraku v tme. Má antioxidačné aktivity. Je potrebný pre normálny rast. Je základným kofaktorom v metabolizme mastných kyselín. Je potrebný na zabezpečenie optimálnych hormonálnych podmienok, ktoré podporujú rast svalov. Je potrebný pre zdravie reprodukčného systému a podporu plodnosti. Je potrebný pre mentálne funkcie - činnosť mozgu a nervového systému, ktoré určujú schopnosť koncentrácie, myslenie, pamäť a uvažovanie, učenie a odolnosť voči stresu. Je nevyhnutný pre funkciu imunitného systému.

Meď

Pomáha organizmu využiť železo ku krvotvorbe. Prispieva k ochrane buniek pred oxidáciou voľnými radikálmi, má antioxidačné aktivitu. Dôležitá pre budovanie štruktúry spojivových tkanív - pohybový aparát, vlasy, nechty, koža. Je potrebná pre funkciu imunitného systému.

Jód

Podporuje činnosť štítnej žľazy, prispieva k zdraviu kože, vlasov a nechtov.