Kolagénne chondronutraceutikum pre psy s pohybovými problémami s vysokým obsahom Boswellinu a veľmi rýchlym nástupom účinku

Gelacan Fast je doplnkové krmivo s Boswellinom, kolagénnymi peptidami CHP, vitamínom E, C a selénom, vhodný na akútnu aplikáciu pri bolestivosti pohybového aparátu psov
Gelacan Fast je vhodný najmä :
  • pri akútnych problémoch pohybového aparátu (krívanie, poranenie kĺbov, väzov a šliach)
  • pri zápale väzov, šliach a svalov
  • po úrazoch a operačných výkonoch
  • pri stuhnutosti kĺbov u starších psov
  • na zlepšenie pohyblivosti

Gelacan Fast obsahuje komplex účinných zložiek pozitívne ovplyvňujúcich zápalisté procesy v kĺbových, šľachových a väzivových tkanivách, zvyšujúcich kĺbovú pohyblivosť a obmedzujúcich bolestivosť kĺbov v kľude aj pri pohybe.

Boswellin – originálna bylinná zložka s vysokým obsahom boswellových kyselín na rýchle zvýšenie flexibility kĺbov a elasticity pohybu. Boswellin obsahuje bylinné extrakty s protizápalovým a analgetickým účinkom, obnovujúci krvné cievy a zlepšujúci krvný obeh a výživu postihnutého tkaniva. Dôsledkom pôsobenia účinných látok Boswellinu je zmiernená bolestivosť, zmenšenie opuchov a zvýšenie pohyblivosti kĺbov. Účinné látky pomáhajú pri akútnych postihnutiach aj pri chronických zápaloch. Pozitívne účinky vykazujú i pri zápaloch svalstva. Účinné látky Boswellinu potláčajú proliferáciu tkanív pri zápale a potláčajú odbúravanie spojivových tkanív. Mechanizmus účinku je podobný ako u nesteroidných antireumatík, no bez vedľajších účinkov na gastrointestinálny trakt.

Zloženie Gelacanu Fast : hydrolyzovaná kolagénna želatína, Boswellin – extrakt z Boswellia serrata, vitamín C, vitamín E, seleničitan sodný, mäsová aróma. So schutňovadlom.
Odporúčané dávkovanie :
Hmotnosť psa v kg Denná dávka Pokyny na dávkovanie 500 g balenie na počet dní
1 kg 0,15 g na špičku noža  
10 kg

1,5 g

cca 1 odmerka 100
20 kg 3,0 g cca 2 odmerky 50
30 kg 4,5 g cca 3 odmerky 33
40 kg 6,0 g cca 4 odmerky 25
Objemové dávkovanie je orientačné a môže byť vzhľadom k premenlivosti prírodnej suroviny rozdielne.
Návod na použitie : Odmeriame dennú dávku podľa tabuľky v závislosti od hmotnosti psa. Prípravok nasypeme do krmiva a zalejeme primeraným množstvom vody, aby došlo k zamiešaniu prípravku do krmiva.
Prípravok je vhodné podávať denne po dobu aspoň 2 mesiacov. Dlhodobé podávanie je možné